pg_checksums (PostgreSQL) 18 - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: could not open file "%s" for reading: %m
ro: imposibil de deschis fişierul "%s" pentru citire: %m

en: could not read file "%s": %m
ro: imposibil de citit fişierul "%s": %m

en: could not close file "%s": %m
ro: imposibil de închis fişierul "%s": %m

en: could not open file "%s": %m
ro: imposibil de deschis fişierul "%s": %m

en: could not write file "%s": %m
ro: imposibil de scris fişierul "%s": %m

en: could not fsync file "%s": %m
ro: imposibil de executat fsync cu fişierul "%s": %m

en: out of memory
ro: memorie insuficientă

en: could not stat file "%s": %m
ro: imposibil de obţinut starea fişierului "%s": %m

en: could not open directory "%s": %m
ro: imposibil de deschis directorul "%s": %m

en: could not read directory "%s": %m
ro: imposibil de citit directorul "%s": %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
ro: imposbil de redenumit fişierul "%s" în "%s": %m

en: Usage:
ro: Utilizare:

en:   %s [OPTION]... [DATADIR]
ro:   %s [OPŢIUNE]... [DIRDATE]

en: 
    Options:
ro: 
    Opţiuni:

en:   -P, --progress           show progress information
ro:   -P, --progress           arată informaţii despre progres

en:   -v, --verbose            output verbose messages
ro:   -v, --verbose            afişează mesaje

en: 
    If no data directory (DATADIR) is specified, the environment variable PGDATA
    is used.
ro: 
    Dacă nu este specificat nici un director de date (DIRDATE),
    este folosită variabila de mediu PGDATA.
